google-update-florida-2

الگوریتم فلوریدا ۲ ، آپدیت جدید جستجوی گوگل

به تازگی Danny Sullivan از تیم گوگل، آپدیت الگوریتم گوگل موسوم به الگوریتم فلوریدا ۲ رو تایید کرده و همچنین وی این آپدیت الگوریتم را یک بروزرسانی بزرگ هسته ای میداند.
همچنین Brett Tabke از PubCon خبری دریافت کرده که در جستجوی گوگل یک آپدیت بزرگ درحال انجام است.
از قبلا تصمیم گرفته شده بوده تا این بروزرسانی الگوریتم فلوریدا ۲ نامیده بشه و همچنین اطلاعاتی از گوگل دریافت شده که این اپدیت مهم و گسترده است.

 

الگوریتم فلوریدای 2

 

این آپدیت گوگل چقدر بزرگ است؟

با اساس آنچه گفتم این آپدیت بسیار مهم است و با توجه به اطلاعاتی که به من داده شده این آپدیت یکی از بزرگ ترین آپدیت های امسال خواهد بود.

در گذشته وقتی یک آپدیت بزرگ گوگل اتفاق می‌افتاد معمولا به این معنی بوده است که قراره تغییرات بزرگی در نتایج گوگل انجام بشه.
آخرین اپدیت سال ،چیزی که گوگل به آن Neural Matching می گوید را ساخت.

بنابراین منطقی است که فرض کنیم این بروزرسانی فلوریدا ۲ یک بروزرسانی بزرگ است و از اطلاعات داخلی موثق میشه بر صحت این موضوع تاکید داشت.

هرچند هنوز اطلاعات دقیقی از این آپدیت منتشر نشده اما آنچه ما دریافته ایم را در ادامه با شما به اشتراک میگذاریم.

 

هدف از الگوریتم فلوریدا ۲ چیست؟

بروزرسانی های بزرگ و مهم به این معنی هستند که گوگل هر طرح یا موضوع خاصی مانند کیفیت را هدف قرار نمیدهد. یا بهتره بگم در یک بروزرسانی هسته ای، گوگل هیچ چیزی را هدف قرار نمیدهد.

برخی از کارشناسان سئو معتقدند که گوگل از آپدیت های هسته اهداف خاصی دارد اما John Mueller از تیم گوگل همواره این موضوع رو تکذیب کرده.

حتما بخوانید :  سئو چیست؟ اهداف سئو و ابزارهای آن

یک بروزرسانی هسته ای بزرگ هیچ گاه متمرکزا وب سایت ها، جایگاه ها یا کیفیت های خاصی رو مود هدف قرار نمیدهد و به همین دلیل است که گوگل گفته است در بروز رسانی های هسته ای، چیزی برای تعمیر وجود ندارد.

 

بروزرسانی بزرگ هسته ای چیست؟

بروزرسانی گسترده هسته ای پیشرفت هایی است که گوگل جهت بهبود و درک بهتر کلمات  جستجوی شده، انجام میدهد.

این بروز رسانی ها به گوگل کمک میکند تا نتایج جستجو رو با وضعیت بهتری نمایش بده و کاربران نیز سریعتر و راحت تر به مقصدشون برسند.

درواقع هدف اصلی تمامی بروزرسانی های گوگل مخصوصا بروزرسانی های هسته ای، جلب رضایت کاربران است.

همون طور که در پیش تر گفتم یکی دیگر از آخرین بروز رسانی های هسته ای Neural Matching  بود که هدف خاصی رو مورد توجه نداده بود.

 

چرا به این بروزرسانی الگوریتم فلوریدا ۲ میگویند؟

یکی از مهم ترین بروزرسانی های گوگل که در اوایل دهه ۲۰۰۰ اتفاق افتاده بود فلوریدا نام داشت، علت این نامگذاری این بود که این تغییرات همزمان با کنفرانس Pubcon Florida SEO انجام شد.

زمزمه ها حاکی از آن است که این بروزرسانی نیر همزمان با آن کنفرانس است بنابراین Brett Tabke موسس Pubcon و WebmasterWorld تصمیم گرفت تا این بروزرسانی را الگوریتم فلوریدا ۲ گوگل بنامد. (WebmasterWorld  به طور مردمی بروزرسانی های گوگل شناخته میشود)

 

چگونگی پاسخ به این بروزرسانی بزرگ:

من بسیاری از وب سایت هارو که توسط بروز رسانی های وسیع و هسته ای تحت تاثیر قرار گرفته اند رو بررسی کردم.

یک موضوع رایج که من کشف کرده ام که شبیه یک تغییر برای منه اینه که چگونه گوگل یک درخواست سرچ رو تفسیر میکنه
این می تونه چگونگی رنک دهی یک صفحه رو تحت تاثیر قرار بده

حتما بخوانید :  سئو چیست؟ اهداف سئو و ابزارهای آن

بسیاری از عوامل میتوانند رتبه بندی سایت هارو مورد تغییر قراردهند ازجمله لینک ها که در رتبه بندی بسیار مهم هستند.

 

آیا چیزی برا برای درست کردن وجود ندارد؟!

Sullivan از ۱۲ مارس ۲۰۱۸ در مورد به روز رسانی های گسترده ای راهنمایی هایی کرده است و این راهنمایی یک توییت بود که در قالب توییت خود اعلام کرد نیازی به تغییر در صفحات نیست.

متن توییت :

There’s no ‘fix’ for pages that may perform less well other than to remain focused on building great content. Over time, it may be that your content may rise relative to other pages.

همانطور که توییتش گفته صفحاتی که به دنبال مطالب عالی هستند نیازی به اصلاح ندارند و همچنین با گذشت زمان در نتایج بهتری قرار خواهند گرفت.

به نظر من بهترین راه برای باقی ماندن در نتایج گوگل این است که همیشه به روز محتوای عالی تمرکز کنید و از هرگونه تقلب دوری کنید، هوش مصنوعی گوگل هر روز قوی تر و هوشمند تر خواهد شد و بلاشک قطعا متوجه متقلبین خواهد شد .

پس اگر شما از آن دسته از مدیران وب سایت ها هستید که هدف شما ارائه محتوای عالی است نیازی به هیچ گونه نگرانی د مورد این موضوع ندارید.

بیشتر از این در مورد این الگوریتم اطلاعاتی ارائه نشده اما بزودی که اطلاعات بیشتری از این الگوریتم و نتایج ان متوجه شوم در همین صفحه با شما به اشتراک خواهم گذاشت.

 

برای اینکه مقالات مارو از دست ندید پیشنهاد میکنم حتما در کانال تلگرام ما به آدرس https://t.me/stechon عضو شید.

 

حتما بخوانید :  سئو چیست؟ اهداف سئو و ابزارهای آن

 

3 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *