The Asshole Conspirarcy

معرفی کتاب توطئه ی بیشعوری

اولین باری که اسم کتاب توطئه ی بیشعوری به گوشم خورد، خنده ی کوتاهی کردم . بعد که شنیدم همراه کتاب یک خودکار مرغوب می دهند؛ اما وقتی می خواهی با آن خودکار بنویسی رنگ نمی دهد؛ در این لحظه یک بیشعوری واضحی برایم ملموس شد.

 

کتاب  توطئه ی بیشعوری اثر خاویر کرمنت سه جلد دارد عبارت است از : ۱٫ پایان بیشعوری   ۲٫ بیشعوری تا ابد   ۳٫ توطئه ی بیشعوی  که این متن اختصاص دارد به جلد سوم یعنی توطئه ی بیشعوری ، این کتاب در ۵ فصل ارائه شده است. درفصل اول تا سوم اینکه بیشعورها چه طور جامعه را فراگرفته و تکامل یافته اند و مقایسه ی بیشعورها در گذشته و حال پرداخته و در فصل چهارم نفوذ آن ها در امور مختلف را بیان کرده و در آخر به راه هایی برای کنترل و جوگیری از تسلط گسترده آنها بر روی جامعه اشاره می کند.

 

در جلد سوم نویسنده سعی داشته به خوانندگان خود این گوشزد را بکند که بیشعور ها بدون اینکه دیگران بفهمند سازمانی تشکیل داده تا نفاق و آشوب را در جامعه گسترش دهند. با وجود اینکه همکاری بیشعور ها با یک دیگر یا دیگران با داشتن ویژگی های مثل جهالت، تنبلی، طمع، اتفاق عجیبی است! اما همانطور که خاویر کرمنت می گوید:« همکار یعنی کاری را انجام بده که من به تو می گویم .» که نویسنده این بیشعورها را سوپربراون یا دوراندیش می نامد همچنین بسیار خطرناک هستند. چون برای قربانی کردن کل جهان تمام احتمالات را در نظر می گیرند.

 

حتما بخوانید :  معرفی و خلاصه کتاب تغییر بزرگ از دارن هاردی

نویسنده به انسان های شرافتمند هشدار می دهد که سازمان مخفی بیشعور ها در امور مذهبی، آموزش و پرورش، امور هنری و از همه مهمتر رسانه های عمومی نفوذ کرده اند. بیشعور ها براساس جهالت سراغ خواسته های دیگران می روند و براساس تنبلی حتی یک قدم برای رسیدن به این خواسته ها بر نمی دارند و باتوجه به طمعی که دارند خواستار پول،قدرت،روابط جنسی با عجله و مقدار زیاد هستند. آنها اگر به خواسته های خود نرسند کاری می کنند که شما هم از آنها لذت نبرید.

 

با خواندن کتاب توطئه ی بیشعوری در بعضی از داستان هایی که نویسنده برایتان تعریف می کند شاید پی ببرید که شما یک بیشعور نازپرورده یا گردن کلفت یا یک بیشعور موقعیتی هستید. از این جمله ناراحت یا عصبانی نشوید زیرا حتی نویسنده که یک پزشک بوده و بیماران خود را معاینه می کرده پس از مدتی نتوانسته نسبت به بیشعوری اطرافیانش بی تفاوت باشد. پس ابتدا سعی در درمان بیشعوری خود کرده و موفق شده است.

 

خودش هم می گوید که اگر قبل از درمان بیشعوری اش  این کتاب را می نوشته شاید به یک دفترچه خاطرات بیشعوری تبدیل می شده است.

 

کتاب توطئه ی بیشعوری راهنمای خوبی برای بهتر شناختن بیشعور ها و اینکه چه طور با آنها برخورد کنیم است. چون بیشعور ها همه جا هستند و باتوجه به نفوذ آنها در قسمت های مختلف جامعه حتی یک بیشعور برای هرج و مرجی بزرگ کافی است.

 

البته نکته قابل توجه برای راهکارهای درمانی نوشته شده در کتاب این است که شما ابتدا حس پشیمانی کرده و با قلمی که نویسنده دارد شما را ترغیب به اصلاح شدن و تغییر می کند. در صورتی که گاهی نگاهش زیادی آرمانی است. شاید شما بخواهید از فردا آدم بهتری بشوید ولی در واقع برای تبدیل شدن به چنین آدمی به وقت بیشتری نیاز دارید نه یک شبه! شما برای این تغییر باید بیشتر درباره ی تصمیمات ،کارها و حرف های خود فکر کنید .

حتما بخوانید :  معرفی کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید

 

سر فصل های توطئه ی بیشعوری :

توطئه ی بشعوری

 

  1. بیشعور ها چه طورجامعه را آلوده میکنند
  2. یک تئوری جدید از تکامل جامعه
  3. بیشعور ها، در گذشته و حال
  4. ویران گران ذهن
  5. نیاز به پاکسازی اجتماع

 

 

 

 

 

 

 

اگر علاقه مند به خواندن یکی از پرفروش ترین کتاب های بازار هستید که با رویکردی روانشناسانه، به شما در شناختن آدم های بیشعور اطراف خود و یا حتی خودتان کمک می کند. به شما کتاب توطئه ی بیشعوری که کتابی کم قطر با متنی طنز است رو توصیه میکنم.

 

معرفی کتاب های مرتیط :

 

 

اگر شما نیز این کتاب رو مطالعه کردید ، دیدگاه خود رو در زیر این مقاله با ما به اشتراک بزارید تا ما و دیگر کاربران کالج استکان از تجربیات شما استفاده کنند.

 

اگه مایلید تا از جدید ترین مقالات و دوره های آموزشی رایگان ما در تلگرامتون باخبر بشید کافیه تا در کانال تلگرامی ما به آدرس https://t.me/stechon عضو شید.

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *